Planowana dystrybucja książki: forma nieodpłatna dla młodzieży z pieczy zastępczej w całym kraju, forma odpłatna w celu pozyskania środków przekazanych w 100% na pokrycie kosztów i druku darmowych egzemplarzy.
Planowana promocja: strona www i social media fundacji, strony www partnerów, telewizyjni i radiowi partnerzy medialni.
Wśród autorów znajdą się m.in:
Małgorzata Cecherz
Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2011 związana z Telewizją Polsat. W 2014 roku otrzymała wraz z programem „Państwo w Państwie” Nagrodę Główną Wolności Słowa przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W 2016 roku razem z prof. Maciejem Rudnickim założyła firmę producencką Ameno Star. Spółka Ameno Star pracuje nad projektami w zakresie nowych formatów programów telewizyjnych i seriali. W 2018 Małgorzata Cecherz stworzyła w Polsacie autorski program z gatunku talk-show, w formacie telewizyjnym docu-show, „EMSI na tropie” .
Sebastian Kotów
Psycholog zarządzania, przedsiębiorca i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w zaufaniu organizacyjnym, różnicach indywidualnych, transformacji i zmianie. Prowadzi badania biometryczne nad wiarygodnością menedżerską, zaufaniem w zespołach oraz pewnością sądów. CEO firmy doradczej – Institute of Behavioral Design jest partnerem w firmie badawczej Neurohm i wykładowcą psychologii zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego na studiach MBA. Autor 4 bestsellerów z obszaru rozwoju osobistego, psychologii i zarządzania. Premiera najnowszej książki „Anatomia Zmiany. 7 Zasad” miała miejsce w listopadzie 2019 r. W ciągu ostatnich kilku lat prowadził badania i projekty doradcze dla przedstawicieli ponad 80 firm z 21 krajów świata.
Robert Krool, fundator - prezes zarządu Fundacji LifeSkills.
Adam Dębowski
Współzałożyciel Instytutu Liderów Zmian, który pomagam firmom i liderom rosnąć, poprzez pracę z zarządami, właścicielami firm, wyższą i średnią kadrą menadżerską. Poprzez autorską metodę Change Value Process pracuje na 3 obszarach: mentalność, komunikacja, strategia. Korzysta z ponad 100 różnych metod, które pomagają uwalniać się od ograniczeń, budować rozwojową mentalność, świetną komunikację i zwinną strategie.
Renata Wrona
Trenerka biznesu, trenerka rozwoju osobistego, Business & Life Coach ICF, wykładowca akademicki, mentorka, konsultantka MaxieDISC. Autorka książek z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”, “Marka kobiety w biznesie. Etykieta i wizerunek” oraz wielu artykułów.
Ekspertka w dziedzinie budowania marki osobistej, savoir vivre w biznesie, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, budowania pewności siebie i asertywności oraz zarządzania sobą w czasie, zarządzania stresem i samomotywacji oraz work life balance.
Marek Wikiera
Pomaga właścicielom firm, zarządom oraz liderom przekraczać granice i szybciej osiągać cele w biznesie i życiu osobistym. Od ponad 20 lat z sukcesem tworzy projekty biznesowe. Zasiada w zarządach spółek z branży usługowej i nieruchomości. W 2014 roku, jako jedna z 47 osób na świecie, ukończył w ciągu jednego roku - 4 Deserts, morderczy cykl 4 ultramaratonów, po 250 km każdy, rozgrywany na 4 największych pustyniach świata - umieszczony przez magazyn THE TIME na 6 miejscu w TOP10 najtrudniejszych wyzwań wytrzymałościowych człowieka.
Beata Konieczna
Certyfikowany Specjalista w Zakresie Pomocy Ofiarom Przemocy (certyfikat nr 312) uzyskany Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pedagog wspierający dzieci i młodzież w problemach z nauką i funkcjonowaniem w środowisku rodzinnym i rówieśniczym, kurator sądowy realizujący zadania o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym i diagnostyczno-profilaktycznym. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych na kierunku Pedagogika w zakresie Resocjalizacja. Właścicielka firmy CSPG Centrum Szkoleniowo-Pedagogiczne i Gabinetu Terapeutyczno-Pedagogicznego wykorzystująca metodę skoncentrowaną na Kliencie, stosująca zasady Dialogu Motywującego.
Marek Skała
Trener warsztatowy, coach, mówca inspiracyjny. Właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń. Od 25 lat prowadzi projekty szkoleniowe i rozwojowe dla największych polskich i światowych koncernów. Autor książek i publicysta - napisał kilkaset tekstów z zakresu biznesu. Oraz trzy bestsellery „Psychologia Zmiany – rzecz dla wściekniętych”, „Manipulacja Odczarowana” oraz „77 Historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie”. Nagrody: Ostre Pióro BCC, Proton 2012 dla najlepszego edukatora w branży PR. Prowadzi gościnnie zajęcia z PR i HR na kilku uczelniach w kraju. Osobowość Roku 2015 miesięcznika Osobowości i Sukcesy. Współzałożyciel Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Członkostwo w ICF oraz International Federation of Journalists. W 2019 otrzymał nagrodę Złotego Pióra w Wiedniu.
Ewa Błaszczak
Mentor liderów i zespołów. Uczy ludzi jak ze sobą rozmawiać oraz jak współpracować w zespole, aby osiągnąć każdy cel efektywnie i w przyjemnej atmosferze. Wierzy, że każdy człowiek jest kreatywny i uczy ludzi jak tworzyć innowacje. Wyjaśnia, że ludzie są wprawdzie różni, ale istnieje prosta instrukcja obsługi każdego człowieka, która pozwala dogadać się z każdym i dostrzec w sobie i w innych unikalne talenty. Jest autorką książek: „Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka”, „Angażujący lider. Angażuj, żebyś nie musiał motywować”, „Agile. Zwinne zarządzanie prosto, krótko i na temat”, „Zarządzanie w chaosie”.
Lidka Nwolisa
Pierwsza w Polsce coach biznesowa akredytowana przez ICF, trenerka biznesu w obszarze przywództwa dla zarządów i kadry zarządzającej. Prowadzi mediacje biznesowe metodą NVC (porozumienie bez przemocy). Współzałożycielka firmy Coach U, w ramach której pomaga liderom odważnie przewodzić. Prezeska fundacji Porta na rzecz dzieci. Laureatka plebiscytu Superbohaterki Wysokich Obcasów. Prywatnie mama czwórki dzieci.
Chętne osoby, które chcą dołączyć do projektu prosimy o kontakt:
projekty@f4xp.pl
Kordynator projektu: Monika Sacewicz.