Bank ubrań


bu Bank Ubrań jest inicjatywą społeczną, która w szczytnym celu łączy biznes ze światem mody.

 Wspiera bowiem kobiety, którym z różnych przyczyn na początku drogi zawodowej jest trudniej niż innym. Pomaga im w dobrym starcie zawodowym, edukując jednocześnie w zakresie dbania o środowisko. Promuje gospodarkę obiegu zamkniętego (circular economy), trend współdzielenia w modzie (sharing economy) oraz dążenia do ograniczenia wytwarzania odpadów (zero waste). 
 
W 2019 r. Bank Ubrań zakłada pomoc 100 kobietom w wieku od 17-28 lat, które były lub nadal przebywają w pieczy zastępczej. W ramach 10 warsztatów prowadzonych od kwietnia 2019 r. przez profesjonalistów w miastach w całej Polsce każda z kobiet otrzymuje: szkolenie z zakresu pewności siebie i wizerunku, naukę stylizacji oraz odzież biznesową. Warsztaty prowadzone są w grupach kilkuosobowych i kończą się sesją zdjęciową, w tym zdjęciem do CV. Celem jest przekazanie młodym kobietom najwyższej jakości wiedzy i zrobienie wszystkiego co możliwe, aby swoją nową pracę rozpoczęły pewne siebie.
 
Ubrania przekazane na rzecz Banku pochodzą ze zbiórek publicznych oraz od kobiet biznesu pracujących w korporacjach, które są partnerami i sponsorami projektu. Dzięki dobrym ludziom oraz mądrym działaniom CSR partnerów i sponsorów Banku Ubrań, ten piękny projekt może być realizowany. Dziękujemy!

 

PARTNERZY STRATEGICZNI

Obraz3

 

ORGANIZATORZY: Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca, Atelier Second Life, celebrity2use
 
PATRONAT: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste
 
PATRONAT MEDIALNY: Wirtualna Polska, Allaboutlife, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Obcasy.pl
 
PATRONAT HONOROWY: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 

Obraz1

 

 
 
 
Zapraszamy na nasz FB @bankubran, gdzie na bieżąco informujemy o nowinkach w projekcie. 
 

NASI PARTNERZY

2-loga-uklad.pnga.jpgatalaya-logo-czarne-cmyk-pozio.jpgb.jpgc.jpgc1.jpgd.jpgd1.jpgd2.pngd3.jpgd4.pngd5.jpgd6.jpgd7.pngd8.pngd9.pnge.jpgf.jpgf1.pngg1.jpgg2.jpgg3.jpgg4.jpglogo_BS.pngtak-po-prostu-logo.jpg

F4xP © 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.